Kierowco zawodowy, ubezpiecz nie tylko samochód! - kalkulator-ocac.auto.pl

Kierowco zawodowy, ubezpiecz nie tylko samochód!


[Głosów:1    Średnia:4/5]

Każdy kierowca zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest ubezpieczenie samochodu. Bez tego ani rusz. Pamiętamy o kupnie polisy dla pojazdu, ale często zaniedbujemy swoje własne bezpieczeństwo. Odniosę się dziś do tego na przykładzie kierowców zawodowych kursujących na trasach międzynarodowych. Są to osoby, które jakby nie było – pracują za granicą. I powinni posiadać kartę EKUZ oraz ubezpieczenie stosowanego przy takich wyjazdach. Dlaczego jest to takie ważne? O tym dzisiaj kilka słów na blogu.

Dlaczego kierowca zawodowy powinien mieć ubezpieczenie pracy za granicą?

Przede wszystkim dlatego, że nigdy nie mamy 100% pewności, że podczas pobytu za granicą nic się nam nie zdarzy. Kłopoty zdrowotne spotkać każdego, a czasu na powrót do Polski może wtedy nie być. Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego daje nam prawo do korzystania z publicznych placówek medycznych w krajach Unii Europejskiej i EFTY. Jednak refundowane przez nią usługi są bardzo podstawowe. Ubezpieczenie pracy za granicą pokrywa koszty leczenia. Ale nie tylko – polisa gwarantuje też odszkodowanie w razie nieszczęśliwego wypadku, który spowoduje uszczerbek na zdrowiu, chroni też sprzęt i dokumenty, a czasem można skorzystać z dodatkowych opcji jak Assistance (wsparcie informacyjne, medyczne, komunikacyjne czy inne ze strony towarzystwa ubezpieczeniowego).

Jak wybrać ubezpieczenie na wyjazd za granicę?

To bardzo proste. Wystarczy skorzystać z porównywarki, np. znajdującej się na stronie rankomat.pl. Po wypełnieniu formularza (określa się termin wyjazdu, czas pobytu, wiek oraz dodatkowe opcje) generowane są oferty kilkunastu ubezpieczycieli dobrane do charakteru wyjazdu. Każdy może znaleźć polisę pracowniczą dopasowaną do swoich wymogów i od razu ją zamówić online lub telefonicznie. W dodatku koszt takiego ubezpieczenia pracy za granicą nie jest wysoką sumą, lepiej zainwestować te parę złotych niż później rujnować swój budżet w razie problemów. A dzięki temu praca kierowcy będzie jeszcze bardziej bezpieczna .

 

 

oblicz składkę oc/ac

Dodaj komentarz