Kalkulator OC AC PZU

[Głosów:2    Średnia:1.5/5]

Kalkulator OC AC PZU

Towarzystwo PZU bardzo długo wzbraniało się przed wprowadzeniem Internetowego kalkulatora ubezpieczeń. Mocno rozbudowana sieć placówek stacjonarnych i (jak się wydawało) doskonała renoma firmy miały wystarczyć do tego, aby zdobyć bardzo duże grono klientów. I owszem. PZU wciąż może pochwalić się bardzo wysoką pozycją na rynku ubezpieczeń.

Trudno właściwie powiedzieć dlaczego ostatecznie wprowadzono kalkulator ubezpieczeń na stronie towarzystwa. Powiedzmy, że chodziło tutaj o zbliżenie się do oczekiwań klientów i potwierdzenie głośno zapowiadanych zmian w przystępności ofert. Ale czy PZU zdoła dorównać przejrzystością i funkcjonalnością swojego narzędzia do wyliczenia cen polis ubezpieczycielom, którzy zajmują się sprzedażą ubezpieczeń metodą on-line w oparciu o wieloletnie doświadczenie?

Kto skorzysta z kalkulatora PZU

Aby w ogóle rozpocząć kalkulację warto wcześniej zapoznać się z wytycznymi PZU, dotyczącymi wymaganych kryteriów dla samochodów ubezpieczanych on-line. Polisę przez Internet zakupią więc wyłącznie osoby posiadające pojazd:
– zarejestrowany w Polsce,
– osobowy i ciężarowy do 3,5 tony,
– o wartości nie przekraczającej 300 000 złotych,
– wykorzystywany do działalności gospodarczej, gdzie osoba prowadząca działalność może posiadać max do 5 pojazdów,
– z okresem eksploatacji nie przekraczającym 10 lat (tylko przy AC)

Nie zakupią polisy przez Internet posiadacze pojazdów:
– wykorzystywanych do przewożenia przesyłek kurierskich,
– wynajmowanych zarobkowo,
– zastępczych,
– wykorzystywanych do jazd patrolowych i interwencyjnych.

Działanie kalkulatora OC i AC PZU

Obliczenie składki może niestety wyprowadzić z równowagi niejednego właściciela pojazdu. Właściwie, od początku nie wiemy ile jeszcze przed nami pól do wypełnienia, bowiem pytania ukazują się pojedynczo. Kolejne utrudnienie – po udzieleniu odpowiedzi musimy skorzystać z przycisku „następne pytanie”. Bardzo, bardzo powoli przechodzimy więc etapy uzupełniania wiadomości na temat samochodu (marki, rodzaju, wyposażenia, przebiegu) i właściciela (wieku, historii ubezpieczenia, miejsca zamieszkania). Prośba o przepisanie kodu z obrazka jest więc jak „światełko w tunelu” – mamy nadzieję, że uda się już poznać ofertę ubezpieczenia naszego samochodu.

Na kolejnym etapie wybieramy opcję ubezpieczenia, do której możemy dokupić dodatkową, dobrowolną ochronę w postaci:
– NNW,
– NNW MAX,
– PZU auto non stop,
– PZU AutoSzyba,
– PZU Auto Pomoc Komfort,
– PZU Auto Pomoc Super Polska,
– PZU Auto Pomoc Super Europa,
– ochrony zniżek.

Tutaj także dobierzemy interesujący nas sposób likwidacji szkody, wysokość udziału własnego i ustalimy wartość naszego pojazdu.

Po przejściu kolejnej strony kalkulatora OC AC PZU i sprawdzeniu podsumowania pozostaje nam tylko zdecydować czy:
– rezygnujemy z dalszych kroków,
– zmieniamy dane,
– zapisujemy kalkulację..
i pełne zaskoczenie!! – przechodzimy do zakładania konta.

Polisy nie można zakupić pomijając ten krok!!! Musimy więc podać wszystkie dane osobowe: imię nazwisko, PESEL, dokładny adres korespondencyjny i zameldowania, e-mail i wszystkie możliwe numery telefonów. Na dodatek PZU zmusza nas (nie da się tego nazwać inaczej, skoro tutaj też nie można pominąć kroku!) do akceptacji Regulaminu Świadczenia Usług PZU składającego się z 5 stron.
To nie koniec naszych trosk! Kiedy już „wyspowiadamy” się z pełnych danych osobowych i zgodzimy na każdy punkt pisanego prawniczym językiem regulaminu, PZU poinformuje nas, że
Założenie konta nie upoważnia do dokonania zakupu metodą on-line!!
Aby zakupić wybrane przez nas ubezpieczenie samochodu powinniśmy udać się do najbliższej placówki stacjonarnej PZU!

W takim razie jaki cel przyświecał tworzeniu kalkulatora, który nie pozwala na zakup polisy metodą on-line? Czy ubezpieczycielowi nie chodzi przypadkiem o prawne wykorzystanie naszych danych osobowych? Przecież sami zgodziliśmy się na to akceptując jego regulamin!!

Kalkulator OC AC PZU

One thought on “Kalkulator OC AC PZU

Dodaj komentarz