Kalkulator OC AC Aviva

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Kalkulator OC AC Aviva

Odnalezienie kalkulatora składki, zarówno ubezpieczenia OC jak i AC, na stronach internetowych towarzystwa Aviva nie jest wcale trudne. Po przejściu w zakładkę o ofercie online, od razu rzuca się w oczy zdjęcie żółtego samochodu, który oczywiście symbolizuje ubezpieczenia komunikacyjne. Po kliknięciu przycisku „Oblicz składkę” zostaje się przeniesionym do kalkulatora.

Podstawowe informacje o samochodzie
Najważniejszą rzeczą jaka jest potrzebna do wyliczenia składki, są oczywiście dane pojazdu. Na samym więc początku odwiedzający stronę, jest proszony o podanie danych pojazdu, takich jak:
rok jego produkcji
marka
model
rodzaj paliwa
pojemność silnika
typ nadwozia
wersja modelu
wersja wyposażenia

Następnie należy podać odpowiedzi na pytania, które odnoszą się do użytkowania pojazdu, a także miejsca jego parkowania zarówno w ciągu dnia jak i w nocy. Aviva zapyta również o kod pocztowy w miejscach parkowania oraz jak długo posiada się pojazdy, czy będzie on użytkowany z granicą, oraz czy jest zarejestrowany na firmę. Istotne będzie również to, ile km w ciągu roku planuje się przejechać

Dane kierowcy

Kolejną zakładką są pytania odnoszące się do właściciela pojazdu raz osób, które będą się nim poruszać. Dla towarzystwa istotne są:
płeć właściciela
jego stan cywilny
data urodzenia
rok uzyskania prawa jazdy
posiadanie dzieci poniżej 18 roku życia
liczba pojazdów w gospodarstwie domowym
kierowcy poniżej 26 roku życia

Historia ubezpieczenia

Historia ubezpieczenia jest ważna, ponieważ pozwala określić jak duże zniżki przysługują danemu właścicielowi pojazdu, jak bardzo jest szkodowy i jak dużym ryzykiem jest ubezpieczenia go. W tej części kalkulator zapyta o ilość ubezpieczeń jaką miało się w ciągu ostatnich 7 lat, a także o to, kiedy spowodowało się ostatni wypadek lub kolizję. Istotne jest również podanie daty rozpoczęcia nowego ubezpieczenia, ponieważ polisę można zakupić maksymalnie na 60 dni przed rozpoczęciem ochrony. Na końcu można również podać kod promocyjny jeśli takowy się posiada, który dodatkowo obniży wysokość obliczanej składki.

Strona oferty

Po zebraniu danych i przetworzeniu ich przez system oraz porównaniu z taryfą, zostaje wyświetlona propozycja na OC lub OC/AC oraz wszelkie polisy i rodzaje ubezpieczenia, które mogą być zaproponowane dodatkowo. Wśród nich znajduje się dodatkowa ochrona zniżek, assistance, ochrona szyb, NNW i ochrona prawna.

Jeżeli oferta jest atrakcyjna, można przejść do sfinalizowania umowy. Wystarczy kliknąć przycisk „Kup teraz”, a następnie podać nr VIN pojazdu, jego nr rejestracyjny oraz termin następnego badania technicznego. Następnie należy wpisać Imię i nazwisko właściciela, jego pesel, telefon i e-mail kontaktowy oraz dokładny adres zamieszkania i zameldowania. Jeżeli pojazd ma współwłaścicieli ich dane również muszą zostać podane. Po wyborze sposobu dostarczenia dokumentów i sprawdzeniu, czy aby na pewno wszystko się zgadza ubezpieczeni zostaje zawarte, a jego posiadaczowi pozostaje jedynie opłacić składkę i oczekiwać na przesłanie dokumentów.

 

Kalkulator OC AC AVIVA

Dodaj komentarz