Jak i gdzie sprawdzić ubezpieczenie samochodu? - kalkulator-ocac.auto.pl

Jak i gdzie sprawdzić ubezpieczenie samochodu?


Sprawdzanie ubezpieczenia samochodu
[Głosów:0    Średnia:0/5]

Sprawdzenie, czy samochód ma ważną polisą może okazać się koniecznością w wielu sytuacjach. Najczęściej mamy z nią jednak do czynienia w przypadku kolizji drogowe lub zakupu używanego samochodu. Sprawdzenie, czy samochód jest ubezpieczony, może zająć nam zaledwie kilka minut, a uchroni nas przed wieloma trudnościami w przyszłości. Gdzie sprawdzić ubezpieczenie OC pojazdu?

Jak sprawdzić OC samochodu?

Jesteś poszkodowanym w kolizji drogowej, a sprawca nie ma przy sobie polisy? Jeśli chcecie dopełnić wszystkich obowiązkowych czynności, w tym sporządzić protokół, nie musicie wcale wzywać funkcjonariuszy policji. Wówczas sprawdź, gdzie jest ubezpieczony samochód (i czy w ogóle jest) przy pomocy smartfona. Wystarczy wejść wówczas na stronę UFG i wpisać numer rejestracyjny lub VIN samochodu. Pamiętajmy jednak, aby zaznaczyć odpowiedni dzień, w którym ważność polisy nas interesuje. W przypadku stłuczki samochodowej nie powinien być to wcześniejszy dzień niż ten, w której do niej doszło. Na podstawie wprowadzonych danych zostaje wygenerowany raport, w którym znajdziemy informacje o tym, czy samochód jest objęty ważnym ubezpieczeniem.

W raporcie znajdziemy także informacje takie jak:

  • nazwa towarzystwa ubezpieczeniowego, w którym pojazd ma wykupioną polisę oraz jego adres,
  • numer ubezpieczenia
  • marka i typ pojazdu.

Jak łatwo ocenić informacje te mogą być także niezwykle przydatne przy zakupie używanego pojazdu. Pamiętajmy, aby zwracać szczególną uwagę na polisę przy kupnie, gdyż każdy dzień przerwy w OC samochodu oznacza wysokie kary finansowe.

Gdzie sprawdzić ubezpieczenie OC pojazdu – czy tylko strona UFG?

Na stronę UFG możemy bez problemu wejść przy pomocy smartfonu. Jednak poruszanie się po bazie może znacząco nam ułatwić aplikacja oferowana przez UFG o nazwie – UFG Na wypadek. Jak sama nazwa wskazuje, jest to nieoceniona pomoc, która zapewnia szybkie zdobycie informacji na miejscu zdarzenia drogowego. Jednak oprócz możliwości sprawdzenia, gdzie jest ubezpieczony samochód, oferuje wiele innych możliwości pomocnych na miejscu wypadku.

UFG Na wypadek daje możliwość:

  • sprawdzenia OC samochodu,
  • ułatwienia zadań koniecznych do podjęcia na miejscu zdarzenia (aplikacja jest swego rodzaju dokumentacją wypadku),
  • zarządzania polisami OC, AC przez właścicieli pojazdów.

Jak sprawdzić OC samochodu i dlaczego warto to robić?

Choć z aplikacji czy strony internetowej UFG nie będziemy korzystać na co dzień, zdecydowanie warto wiedzieć i pamiętać o ich istnieniu. Może się okazać, że to właśnie dzięki nim nie będziemy mieć większych problemów z uzyskaniem odszkodowania za kolizję, nawet jeśli sprawca nie chce dojść z nami do porozumienia. O stronie i aplikacji warto również pamiętać w momencie zakupu używanego pojazdu. Mogą one nawet uchronić nas przed zakupem samochodu od oszusta. Gdy właściciel innego pojazdu zasłania się zgubieniem polisy OC, powinniśmy stać się szczególnie wyczuleni i natychmiast sięgnąć po telefon z zainstalowaną aplikacją lub odwiedzić stronę UFG z bazą ubezpieczonych samochodów.

oblicz składkę oc/ac

Dodaj komentarz