Aviva OC AC ASS

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Aviva

Aviva to duże towarzystwo ubezpieczeniowe i inwestycyjne, działające na polskim rynku od 1992 roku. Na całym świecie obsługuje 3,5 mln klientów, a także zarządza aktywami o wartości około 50 mld dolarów. Pod względem przychodów jest plasowana na 6 miejscu w skali całego świata. Jest również liderem w Wielkiej Brytanii. Firma zajmuje się głównie ubezpieczeniami na życie i długoterminowymi inwestycjami. Towarzystwo Aviva było również niejednokrotnie nagradzane prestiżowymi wyróżnieniami, jak np. tytuł „Superbrands 2013” w kategorii finanse i ubezpieczenia, który potwierdza dobrą znajomość marki przez konsumentów, którzy uważają ją za godną polecenia oraz tytuł Przyjaznej Firmy Ubezpieczeniowej 2012, przyznawanej przez Gazetę Bankową na podstawie orzeczenia jury, informacji od Rzecznika Ubezpieczonych i opinii klientów dotyczących obsługi i likwidacji szkód oraz nadsyłanych skarg.

Aviva OC

W odniesieniu do obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej towarzystwo Aviva opracowuje produkt ubezpieczeniowy w oparciu o ustawę z 22 maja 2003 roku o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Narzuca ona każdemu towarzystwu w Polsce, które oferuje OC komunikacyjne określone w powyższej ustawie warunki ubezpieczenia. Ustala także sumy gwarancyjne czyli określoną kwotę w odniesieniu do jednego zdarzenia, jaką ubezpieczyciel musi móc w razie konieczności być w stanie wypłacić poszkodowanym. Obecne sumy te wynoszą:
1 mln euro przy szkodach na mieniu
5 mln euro przy szkodach na osobach

Towarzystwo Aviva pomimo spełnienie podstawowych warunków OC jakie zapisane są w ustawie, proponuje dodatkowe udogodnienia, poszerzające i uatrakcyjniające ofertę podstawowego ubezpieczenia komunikacyjnego, takie jak: ochrona zniżek za bezszkodową jazdę, dodatkowe ubezpieczenia ASS dla sprawcy i poszkodowanego, czy możliwość płatności w ratach. Polisy można zawierać zarówno samodzielnie za pośrednictwem internetu, jak i przy pomocy konsultanta telefonicznego.

Aviva AC

Ubezpieczenie autocasco, w odróżnieniu od odpowiedzialności cywilnej, jest w całości produktem tworzonym przez towarzystwo, co w praktyce oznacza, że to ubezpieczyciel określa wszelkie warunki, na jakich oferowana jest ochrona. Towarzystwo Aviva oferuje przede wszystkim pakiet, który jest połączeniem OC oraz AC. Pozwala to na tańszą sprzedaż i oszczędność dla klienta, jednak do wyboru jest również oddzielna polisa autocasco. W zależności od tego, czego właściciel pojazdu od tego ubezpieczenia oczekuje, można wybierać pośród najróżniejszych opcji zakresu, począwszy od najbardziej podstawowej, aż po całkowicie kompletną. Wyliczając składkę można wybrać dodatkową ochronę zniżek, ustalić udział własny lub całkowicie go znieść oraz dodać wyposażenie dodatkowe, które zostanie objęte ochroną. W Avivie dużym ewenementem i zarazem opcją bardzo korzystną dla klienta jest to, że o naprawie samochodu decyduje w dniu zdarzenia, a nie przy podpisywaniu wniosku. Na dodatek towarzystwo może zaoferować 3 ścieżki likwidacji szkody: kosztorys, czyli wycena przez rzeczoznawcę, naprawa w warsztacie współpracującym z Avivą oraz naprawę w autoryzowanym warsztacie. Warto zaznaczyć, że jeśli klient decyduje się na naprawę w serwisie współpracującym z towarzystwem, otrzymuje 2-letnią gwarancję na naprawę, oraz samochód zastępczy nawet na 14 dni.

Aviva ASS

Assistance w towarzystwie Aviva jest podzielony na 3 opcje, różniące się między sobą zakresem, co pozwala na dopasowanie oferty do wymagań poszczególnych klientów. Pierwsza opcja Jest najbardziej podstawowa i obejmuje holowanie uszkodzonego po wypadku pojazdu na odległość max. 75 km oraz pojazd zastępczy na 3 dni. Wersja druga jest znacznie bardziej rozbudowana, a jej ramach uzyskuje się holowanie po wypadku lub awarii do 150 km, pojazd zastępczy na 5 dni, zorganizowanie noclegu dla podróżujących na 3 doby w przypadku, gdy uszkodzony pojazd musi dłużej pozostać w warsztacie, pomoc tłumacza (władającego kilkoma językami) jeśli szkoda będzie miała miejsce za granicą (tłumacz telefonicznie pomoże porozumieć się z pomocą drogową lub służbami drogowymi). Trzecia opcja jest najbogatsza, ale zarazem najdroższa i obejmuje usługi takie jak: holowanie pojazdu po kolizji lub awarii do 500 km, pojazd zastępczy na 14 dni, zakwaterowanie dla podróżnych na max. 3 doby, pomoc tłumacza posługującego się kilkoma językami, kontynuację podróży po wypadku, hospitalizację kierowcy i podróżnych, którzy ucierpieli w wypadku oraz usługi dodatkowe.

Źródło informacji: https://porownywarki-ubezpieczen.pl/rankomat-pl

Dodaj komentarz