Kalkulator OC AC MTU

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Kalkulator OC i AC MTU

 

MTU Moje Towarzystwo Ubezpieczeń to część grupy Ergo Hestia. Obecnie, firma znajduje się w pierwszej piątce na liście najważniejszych towarzystw z ofertą ubezpieczeń komunikacyjnych OC w Polsce. Towarzystwo MTU zawdzięcza swoją popularność współpracy z innymi członkami Ergo Hestia z Hiszpanii i Niemiec, służących pomocą i dzielących się doświadczeniem przy wprowadzaniu nowatorskich rozwiązań. Czy kalkulator OC i AC MTU został także stworzony z myślą o prostych i nowoczesnych metodach sprzedaży polis komunikacyjnych?

Działanie kalkulatora OC i AC MTU

Łatwo zauważyć, że kalkulator MTU jest prosty, czytelny i nieskomplikowany. Podzielono go na trzy części:

1. Wypełnienie danych

Podobnie jak w przypadku każdego kalkulatora, służącego do wyliczenia składki OC i AC, również tutaj zostaniemy poproszeni o wypełnienie pól formularza i wpisanie najistotniejszych informacji, potrzebnych do oceny ryzyka ubezpieczeniowego, a w przypadku AC – wyliczenia wartości pojazdu. Dane, które będą potrzebne do kalkulacji to:
– informacje o ubezpieczonym i ewentualnym współwłaścicielu: data urodzenia, data wydania prawa jazdy, kod pocztowy w miejscu zamieszkania,
– dane pojazdu: rodzaj, model, rok produkcji, stan techniczny, pojemność silnika,
– przebieg dotychczasowego ubezpieczenia: ilość posiadanych zniżek za bezszkodową jazdę,
– dodatkowe wiadomości: o innym, posiadanym ubezpieczeniu w MTU, odmiennym niż prywatne użytkowaniu pojazdu (np. jako Nauka Jazdy, taksówka), planowaniu wyjazdu za granicę.

2. Wyliczenie składki

Na kolejnej stronie formularza otrzymamy ofertę ubezpieczenia pojazdu wraz z możliwością dokupienia dodatkowej ochrony. Mamy tutaj do wyboru kilka wariantów ochrony i co najważniejsze, możemy dowolnie manewrować jej zakresem (mamy oczywiście na myśli AC, ponieważ OC jest takie samo dla wszystkich ubezpieczonych). Propozycja towarzystwa MTU jest bardzo bogata, a wyszczególnienie cen ubezpieczeń dobrowolnych pozwala nam dopasować ochronę samochodu nie tylko pod względem jej rozpiętości, ale także naszych możliwości finansowych.

3. Zakup polisy

Prosta i czytelna forma kalkulatora MTU z pewnością zachęci wiele osób do zakupu polisy metodą on-line (przez Internet). Pełna kalkulacja, wraz z poznaniem różnych wariantów ochrony zajmuje tutaj zaledwie kilka minut i nie mamy odczucia, że coś po drodze zostało przeoczone lub niedoczytane. Także złożenie wniosku powinno okazać się czystą formalnością.
Faktycznie, wystarczy tylko uzupełnić szczegółowe dane do polisy i ustalić odpowiadający nam sposób płatności.
W końcowym etapie otrzymamy podsumowanie wszystkich wpisanych przez nas informacji i akceptację wniosku przez MTU. Ubezpieczyciel wyśle nam potwierdzenie zawarcia umowy na naszą skrzynkę e-mail, wraz z danymi do przelewu.

Podsumowując: kalkulator MTU jest bardzo pomocny i każdy, kto szuka szybkiej oferty ubezpieczenia samochodu powinien z niego skorzystać. Całość wyliczenia zajmie mu zaledwie kilka minut. Oczywiście nie jesteśmy w stanie stwierdzić, czy proponowana składka okaże się najkorzystniejszą, ale z pewnością nikt nie będzie zawiedziony sposobem w jaki przyszło ją wyliczyć.

Kalkulator OC AC MTU

Dodaj komentarz