Ubezpieczenie AC a kradzież samochodu - kalkulator-ocac.auto.pl

Ubezpieczenie AC a kradzież samochodu


Ubezpieczenie AC a kradzież samochodu
[Głosów:0    Średnia:0/5]

Choć liczba kradzieży samochodów z roku na rok spada, nie zmienia to faktu, że przypadki te nadal się zdarzają. Może się nawet zdarzyć, że sytuacja ta spotka również nas. Jak w takim razie ustrzec się przed skutkami utraty samochodu? Czy możliwe jest ubezpieczenie auta od kradzieży? Koniecznie zabezpiecz swoją przyszłość, jeśli jesteś właścicielem samochodu – my sami podpowiemy Ci jak to zrobić.

Ubezpieczenie auta od kradzieży

Wykupienie dodatkowej polisy AC jest coraz częstą praktyką. Takie działanie pozwoli nam uchronić się przed stratami finansowymi, wynikającymi między innymi z kradzieży auta. Zastanawiasz się, jak wygląda AC od kradzieży i jaki zakres ochrony ona obejmuje? Wszystko tak naprawdę zależy od ubezpieczyciela i wersji, na które postawimy. Do wyboru masz standardowe AC od kradzieży oraz ubezpieczenia okrojone.

Standardowe AC a kradzież samochodu

Choć standardowe ubezpieczenie AC od kradzieży jest nieco droższe od wersji mini, zabezpiecza nas przed większą ochroną. W jej przypadku mamy do czynienia z zapewnieniem odszkodowania za szkody, które powstały w wyniku kradzieży lub zniszczenia pojazdu oraz jego wyposażenia.

Okrojone AC a kradzież samochodu

Jeśli Twoim celem jest jedynie zabezpieczenie przed stratami finansowymi wynikającymi z kradzieży pojazdu, w zupełności powinna wystarczyć Ci mini autocasco. W skład z wypłaceniem odszkodowania z powodu kradzieży wchodzi również uznanie całkowitej szkody. Wersja okrojona AC nie obejmuje szkody częściowej.

Autocasco – kradzież w wyniku której nie otrzymasz odszkodowania

Niezależnie od tego czy postawisz na wersję standardową, czy okrojoną, może się zdarzyć, że ubezpieczyciel odmówi wypłacenia odszkodowania. Wbrew pozorom są to sytuacje, które również mogą się zdarzyć – a bardzo często są wynikiem niedopatrzenia samego klienta. Przed podpisaniem umowy z towarzystwem ubezpieczeniowym dokładnie zapoznaj się z Ogólnymi Warunkami Umowy. To właśnie w nich znajdziesz listę sytuacji, w których nie możesz liczyć na wypłacenie odszkodowania w wyniku kradzieży. Do najczęściej spotykanych przypadków należy:

  • kradzież będąca wynikiem nieuruchomienia zabezpieczeń antykradzieżowych,
  • kradzież w momencie, gdy zostawiliśmy otwarty samochód i go opuściliśmy – nawet na chwilę,
  • kradzież samochodu w rejonach o wyższym ryzyku – Rosja, Białoruś, Ukraina, Mołdawia,
  • zgubienie kluczy przez właściciela pojazdu i niepoinformowanie o tym fakcie towarzystwa ubezpieczeniowego.

Powyższe sytuacje pojawiają się najczęściej w Ogólnych Warunkach Umowy. Warto jednak wiedzieć, że każde towarzystwo ubezpieczeniowe ze względu na dobrowolny charakter polisy, może indywidualnie tworzyć własne wyjątki, kiedy nie poniesie kosztów związanych z zaistniałym zdarzeniem.

Choć o kradzieży samochodów słyszy się coraz rzadziej, zdecydowanie warto zabezpieczyć się przed taką możliwością. W szczególności, że koszty, jakie poniesiemy w związku z zakupem dodatkowego ubezpieczenia nie są zbyt wysokie – zwłaszcza jeśli chodzi o okrojone AC od kradzieży.

oblicz składkę oc/ac

Dodaj komentarz