Ubezpieczenie opon - jak to działa i co daje? - kalkulator-ocac.auto.pl

Ubezpieczenie opon – jak to działa i co daje?


Ubezpieczenie opon
[Głosów:0    Średnia:0/5]

Obecnie ciężko wyobrazić sobie codzienność bez samochodu. To dzięki niemu możemy pozwolić sobie na pracę z lepszymi perspektywami oddaloną o kilkadziesiąt kilometrów od domu. Auto pomaga również w codziennym życiu – w zakupach czy odwiedzinach rodziny. Nic więc dziwnego, że intensywna eksploatacja, a także problemy drogowe sprawiają, że awaria pojazdu może spotkać nas niemal w każdym momencie.

O zdarzeniach, podczas których przebicie opon oznacza wypadek, możemy słyszeć bardzo często. Całe szczęście wiele z nich nie jest niebezpiecznych dla kierowców i pasażerów. Jednak zmiana opony na środku drogi nie jest wymarzoną perspektywą dla nikogo. Z pomocą w takich momentach może przyjść towarzystwo ubezpieczeniowe, pod warunkiem, że zdecydowaliśmy się na rozszerzenie polisy. Na czym więc polega ubezpieczenie opon?

Ubezpieczenie opon czy Assistance?

Osoby, które chcą uchronić się przed sytuacją, jaką jest samodzielna wymiana opon, nie muszą decydować się na zakup dodatkowego ubezpieczenia Assistance. Ubezpieczenie opon jest rozszerzeniem podstawowe ochrony w wielu towarzystwach ubezpieczeniowych. Niektóre z nich oferują je za niewielką dopłatą. Są też takie, gdzie ubezpieczenie opon będzie darmowe. Warto dokładnie zapoznać się z ofertami towarzystw, jeśli stoimy przed wyborem nowej polisy OC. Pomoc w razie przebicia opony może okazać się nieoceniona. Pamiętajmy jednak, że niezależnie od to czy nie mamy wykupionego ubezpieczenia opon, czy wręcz przeciwnie – w każdej z tych sytuacji właściciel pojazdu zobowiązany jest do posiadania koła zapasowego.

Jak działa ubezpieczenie opon?

W momencie, gdy dojdzie do przebicia opony samochodu, który posiada rozszerzone ubezpieczenie OC, towarzystwo ubezpieczeniowe po odebranym telefonie wysyła na miejsce pomoc. Może ona polegać zarówno na wymianie koła na nowe, ale również odholowaniu do najbliższego warsztatu wulkanizacyjnego. Do drugiej sytuacji dochodzi w momencie, gdy wymiana bądź naprawa na miejscu zdarzenia jest niemożliwa.

Ubezpieczenie opon a wyjazd zagraniczny

Wiele osób może się zastanawiać czy ubezpieczenie opon działa również za granicą. Odpowiedź na to pytanie nie jest jednak jednoznaczna. Wszystko zależy od towarzystwa ubezpieczeniowego, na które postawimy. Większość z nich oferuje pomoc poza granicami, jednak może ona dotyczyć wybranych przez ubezpieczyciela krajów. Jeśli zapłaciliśmy za rozszerzenie podstawowej polisy OC o ubezpieczenie opon i planujemy wyjazd zagraniczny, warto dopytać ubezpieczyciela czy usługa ta obowiązuje w kraju, do którego się wybieramy.

Ubezpieczenie opon – na co zwrócić uwagę?

Może się zdarzyć, że osoby, które wykupią ubezpieczenie opon, spotkają się z brakiem pomocy ze strony towarzystwa ubezpieczeniowego. Aby nie rozczarować się w przyszłości, warto dokładnie doczytać warunki podpisywanej umowy. Znajdziemy w nich między innymi zapisy dotyczące maksymalnej kwoty przeznaczonej na wszystkie zdarzenia. Towarzystwo ubezpieczeniowe może również zastrzec sobie, do jakiej kwoty sfinansuje naprawę opon na miejscu zdarzenia czy na jaką odległość może odholować pojazd, który nie może zostać naprawiony na miejscu.

oblicz składkę oc/ac

Dodaj komentarz