HDI Asekuracja OC AC ASS

[Głosów:1    Średnia:5/5]

HDI Asekuracja

Towarzystwo HDI może pochwalić się ponad 100 letnią tradycją marki na świecie. Na naszym rynku pojawiło się znacznie później – ponad 10 lat temu. Obecnie HDI jest znakiem towarowym spółki TUiR „WARTA” S.A. Jest to efekt połączenia spółek HDI Asekuracja TU oraz TUiR „WARTA” S.A. w dniu 28 grudnia 2012 roku. Dzięki temu posunięciu, powstało towarzystwo ubezpieczeniowe o bardzo mocnej pozycji na rynku. Szacuje się, że w tej chwili to druga pod względem wielkości (udziałów w rynku) firma działająca na polskim rynku ubezpieczeń majątkowych.
Oferta produktowa HDI skierowana jest zarówno do klientów indywidualnych jak i małych i średnich przedsiębiorstw.

Towarzystwo HDI zapewnia, że jego celem jest stworzenie łatwo dostępnej dla klienta oferty: najwyższej jakości, z gwarancją przyjaznej obsługi.
Jak wynika z reklamy firmy, główne wartości zapisane w jej nazwie to:
Harmonia, Doświadczenie, Innowacyjność

OC w HDI

Posiadacze pojazdów mechanicznych zarejestrowanych lub podlegających rejestracji w Polsce mają obowiązek zakupu polisy OC. Równocześnie, powinnością każdego towarzystwa ubezpieczeniowego jest przyjęcie każdego klienta pod swoją „pieczę” i zapewnienie mu ochrony, zgodnie z ustawą z 22 maja 2003 r o ubezpieczeniach obowiązkowych. Wspomniana ustawa wiąże więc swoją mocą nie tylko ubezpieczonych, ale także ubezpieczycieli.

Również towarzystwo HDI ściśle przestrzega wszystkich zasad wyznaczonych przez ustawodawcę. Pozostaje mu jednak możliwość manewru w zakresie ceny polisy. Dobrą ofertą cenową i atrakcyjnym łączeniem OC w pakiecie z ubezpieczeniami dobrowolnymi poszerza grono ubezpieczonych kierowców i buduje wizerunek firmy przyjaznej klientom.

W ofercie dotyczącej ochrony OC towarzystwo HDI proponuje zarówno samą polisę odpowiedzialności cywilnej, jak i wersję rozszerzoną w postaci Pakietu OC Turbo. Rozbudowana oferta kierowana jest do osób, które nie chcą spełniać wyłącznie narzuconego im obowiązku, ale starają się zapewnić sobie i swoim bliskim pełną ochronę.

Dlaczego warto skorzystać z oferty Pakiet OC Turbo

Pomoc Assistance

W cenie pakietu ubezpieczyciel oferuje pomoc na drodze Assistance Standard. Ochrona obejmuje:
– pomoc informacyjną,
– holowanie pojazdu do 100 km, a za niewielką dopłatą: w ramach wariantu Złotego – do 200 km w Polsce i Europie po wypadku, awarii i innym zdarzeniu losowym oraz samochód zastępczy do 5 dni (po kradzieży lub wypadku).

Ochrona zniżek po szkodzie

Nowi klienci otrzymują w pierwszym roku gwarancję ochrony zniżek po spowodowaniu szkody (o wartości do 2000 złotych). Po bezszkodowym roku, jeżeli przedłużą umowę z HDI zyskają zabezpieczenie zniżek bez żadnego limitu.

Bezpieczna Rodzina

Do Pakietu OC Turbo można dokupić ubezpieczenie NNW Bezpieczna Rodzina. Gwarantuje ono rekompensatę w razie śmierci kierowcy w wypadku komunikacyjnym. Przy składce 29 zł na rok HDI wypłaca 100 tys. złotych, a opłata w wys. 49 zł zapewnia sumę 150 tys. złotych.
Towarzystwo oferuje także NNW tradycyjne, z sumą ubezpieczenia: 5, 10, 15 i 30 tys. złotych dla wszystkich pasażerów.
Tutaj, podobnie jak w przypadku ochrony zniżek, najwięcej zyskują długoletni klienci. Przedłużenie pakietu Turbo na kolejny rok zapewnia im podwyższenie NNW tradycyjnego bez zwiększenia opłaty.

Co można dokupić do Pakietu Turbo

Oferta produktowa HDI umożliwia poszerzenie ochrony Pakietu Turbo na:
– mini GAP – odszkodowanie po kradzieży pojazdu w wysokości do 3 000 złotych,
– HDI Opony – pomoc przy wymianie koła,
– HDI Szyby – wymianę lub naprawę uszkodzonej szyby.

Bezszkodowi kierowcy, którzy przedłużą umowę na kolejny rok mogą skorzystać z dodatkowej promocji na pakiet mini GAP + HDI Opony ze składką w wysokości 29 złotych na rok.

AC w HDI

Ochrona Autocasco w towarzystwie HDI zapewnia odszkodowanie na wypadek ryzyka:
– zderzenia z innym pojazdem, osobą, zwierzęciem lub przedmiotem (także budynkiem czy drzewem),
– uszkodzenia pojazdu z winy osób trzecich lub własnej,
– aktu wandalizmu,
– szkód powstałych w wyniku działania żywiołu (np. gradobicie, pożar, burza),
– kradzieży.

Wymagane zabezpieczenia antykradzieżowe

Immobiliser wymagany jest w przypadku posiadania:
– samochodu osobowego lub ciężarowego do 3,5 tony, którego wartość przekracza 10 000 złotych,
– pozostałych pojazdów samochodowych, których wartość przekracza 70 000 złotych.

Dyrektorzy Centrów Produktowych Warty (HDI to znak towarowy należący do TUiR „WARTA” S.A) mogą wprowadzić do umowy inne warunki zabezpieczenia pojazdu, uzależniając je od oceny ryzyka kradzieży dla określonej grupy.

Zakres terytorialny

Umową ubezpieczenia objęto szkody powstałe na terytorium Polski oraz pozostałych krajów
europejskich (Rosja i Turcja tylko w europejskich częściach ich terytoriów), a także Maroka, Tunezji
i Izraela. Szkody, które powstały na terytorium Gruzji nie są objęte ochroną ubezpieczeniową.

Sposoby likwidacji szkody w AC

Towarzystwo HDI podzieliło swoją ofertę ubezpieczenia Autocasco na dwa rodzaje: tradycyjne AC, oraz AC Turbo. Dzięki takiemu rozwiązaniu płaci się tylko za produkty wybrane samodzielnie i dopasowane do własnych potrzeb.

Pakiet HDI AC gwarantuje rozliczenie gotówkowe po szkodzie (na podstawie kosztorysu). Ten wariant likwidacji szkody wybierają najczęściej osoby, które wolą naprawić pojazd we własnym zakresie, korzystając z wypłaconej „do ręki” gotówki. Towarzystwo ubezpieczeniowe nie rozlicza ich ze stopnia wykorzystania świadczenia.

Pakiet HDI AC Turbo stanowi droższą, ale też bardziej rozbudowaną propozycję pod względem zakresu ubezpieczenia i możliwości likwidacji szkody. Przy wyborze tej opcji klient sam decyduje o sposobie naprawy pojazdu. Ma do wyboru wypłatę na podstawie kosztorysu lub naprawę bezgotówkową. Polega ona na skorzystaniu z usług jednego z prawie 500 warsztatów współpracujących z HDI. (wariant serwis). W ramach takiej ochrony klient otrzymuje pełne odszkodowanie, bez potrącenia amortyzacji części.
Pakiet HDI AC Turbo można poszerzyć o gwarancję naprawy w autoryzowanym warsztacie i odnawialną sumę ubezpieczenia (nie będzie się ona pomniejszać o wypłacone odszkodowanie).

Dodatkowa możliwość poszerzenia pakietu AC

Do wybranego pakietu AC można dokupić:
NNW komunikacyjne,
Assistance w czterech wariantach,
HDI Opony,
HDI Szyby.

Klienci korzystający z ochrony w ramach Pakietu HDI AC Turbo, po pełnym roku bezszkodowym w HDI będą mieli możliwość otrzymania Pakietu Złoty AC, w ramach którego zyskają:

Pakiet Wygoda
– ubezpieczyciel nie wymaga okazania dowodu rejestracyjnego po kradzieży samochodu ( nie wyciąga się konsekwencji za pozostawienie go w samochodzie),
– wypłata odszkodowania nie jest uzależniona od posiadania ważnych badań technicznych,
– pakiet sprzedawany jest na preferencyjnych warunkach płatności.
110% wypłatę wartości rynkowej pojazdu po kradzieży,
indywidualną ścieżkę likwidacji szkód.

System zniżek

Klient HDI otrzymuje maksymalne 60% zniżki już po 3-4 latach bezszkodowej jazdy. Dla ubezpieczyciela liczy się nie tylko czas posiadania przez niego polisy, ale także rzeczywiste doświadczenie w prowadzeniu pojazdu. Do historii bezszkodowego ubezpieczenia zalicza się również użytkowanie samochodu służbowego.

Dodaj komentarz