Autocasco – jak wybrać najlepszą ochronę za najlepszą cenę? - kalkulator-ocac.auto.pl

Autocasco – jak wybrać najlepszą ochronę za najlepszą cenę?


autocasco
[Głosów:1    Średnia:5/5]

Jeśli chcemy wybrać najlepsze autocasco, warto w pierwszej kolejności wziąć pod uwagę zakres takiej polisy. Pełne AC powinno obowiązywać w takiej sytuacji, kiedy dochodzi do uszkodzenia samochodu podczas kolizji na drodze. Ponadto powinno ono zadziałać wtedy, gdy pojazd zostanie uszkodzony w innych sytuacjach, na przykład w wyniku powodzi, czy pożaru. Towarzystwo ubezpieczeniowe powinna także brać odpowiedzialność za kradzież samochodu lub za kradzież części pojazdu, takich jak koła, czy wycieraczki.

Warto pamiętać, że nie każda polisa Autocasco będzie gwarantować taki zakres ochrony. W przypadku, jeśli nie jest nam potrzebna pełna ochrona i zależy nam na tym, by jak najmniej zapłacić za AC, możemy jeszcze wziąć pod uwagę minicasco i dobrać do niego inne ubezpieczenia typu NNW, Assistance, czy polisę na szyby i opony.

Analizując dostępne oferty AC, nie zawsze więc warto skupiać się wyłącznie na wysokości składki. Najlepiej wziąć pod uwagę ten zakres ochrony, który jest dla nas satysfakcjonujący i później sprawdzić, które towarzystwo ubezpieczeniowe będzie mogło spełnić nasze oczekiwania pod tym względem. Kiedy już wiemy, co nas interesuje, możemy nie tylko poszukać AC, które zapewni nam wymarzoną ochronę, ale również sprawdzić, który z ubezpieczycieli zapewni nam najlepszą cenę. W ten sposób możemy sobie zagwarantować pomoc, z której będziemy w pełni zadowoleni w momencie, gdy dojdzie do szkody.

AC w formule all risks

Jeśli natomiast zależy nam na kompleksowej ochronie, która obowiązywałaby w dowolnym zdarzeniu, warto zdecydować się na AC w formule all risks. W ten sposób będziemy mogli liczyć na odszkodowanie w razie, gdy powstanie szkoda w następstwie dowolnego zdarzenia, jakie nie zostało ujęte w wyłączeniu odpowiedzialności.

W praktyce oznacza to, że możemy otrzymać odszkodowanie nawet wtedy, gdy dojdzie do sytuacji, którą trudno przewidzieć. Warto jeszcze wspomnieć o tym, że zakres takiego ubezpieczenia nie zawsze jest szerszy od tradycyjnego AC, niemniej znacznie łatwiej przyjdzie nam dochodzić roszczeń.

AC i odnawialna suma polisy

Nie możemy przewidzieć, kiedy dojdzie do zdarzenia, które będzie się wiązać z koniecznością wypłacenia nam odszkodowania. Zawsze lepiej być przygotowanym na to, że w ciągu obowiązywania polisy do takich sytuacji może dojść więcej niż jeden raz. Niestety nie wszyscy ubezpieczyciele gwarantują, że suma AC będzie pozostawać zawsze na tym samym poziomie, niezależnie od tego, ile razy trzeba będzie skorzystać z polisy. Z tego też powodu warto w pierwszej kolejności wziąć pod uwagę AC z odnawialną sumą ubezpieczenia. W ten sposób kwota, na jaką się ubezpieczyliśmy pozostaje zawsze taka sama pomimo występowania kolejnych zdarzeń, w wyniku których doszło do szkody. Wybierając taką opcję musimy jednak być przygotowani na to, że zapłacimy więcej za składkę.

AC i OC – porównanie ofert za pomocą kalkulatora

Jeśli zależy nam na tym, by jak najszybciej znaleźć dogodną dla nas ofertę, OC i AC porównasz w kalkulatorze Ubezpieczamy Auto: https://kalkulator.ubezpieczamy-auto.pl/kalkulator/oc-ac/  Jest to szansa na znalezienie najlepszej oferty, nawet jeśli uwzględnimy powyższe aspekty. Najlepiej zdecydować się na taki kalkulator OC i AC, w którym mamy do wypełnienia jak najwięcej pól i dzięki któremu przeanalizujemy jak najwięcej ofert towarzystw ubezpieczeniowych. Oprócz tego, że jest to najszybszy sposób na porównanie ofert, możemy również za pośrednictwem kalkulatora zawrzeć umowę z wybranym towarzystwem ubezpieczeniowym bez konieczności udawania się do placówki ubezpieczyciela.

oblicz składkę oc/ac

One thought on “Autocasco – jak wybrać najlepszą ochronę za najlepszą cenę?

  1. Ceny autocasco mogą się bardzo różnić w zależności od ubezpieczyciela…przekonałem się o tym niedawno gdy szukałem AC dla mojego dwuletniego BMW… nie wiedziałem na co się zdecydować. W końcu trafiłem na stronę PandaUbezpieczenia i postanowiłem zadzwonić do tej agencji. Konsultant w bardzo przystępny sposób
    przedstawił mi ofertę i zakres ochrony…zdecydowałem się wykupić polisę.

Dodaj komentarz