3 główne czynnik przez które płacisz wysokie OC - kalkulator-ocac.auto.pl

3 główne czynnik przez które płacisz wysokie OC


czynniki-skladki-oc
[Głosów:1    Średnia:3/5]

Wiele osób zastanawia się, co tak naprawdę ma wpływ na wysokość OC. Takich czynników jest przynajmniej kilka.

Choć zakres ubezpieczenia OC w przypadku wszystkich towarzystw jest taki sam, stawki mogą się różnić i być uzależnione od wielu czynników. Tak naprawdę nie uda się ustalić najniższej stawki OC, jaką możemy zapłacić. Każdy kierowca podaje inną kwotę, ponieważ wszystko ustalane jest z towarzystwem indywidualnie. Ponadto, kiedy dla jednego właściciela pojazdu cena 850 zł będzie bardzo atrakcyjną ofertą, dla drugiego okaże się nie do przyjęcia. Istotne jest więc, aby samodzielnie sprawdzać stawki, jakie mogą nam zaproponować towarzystwa. Przyda się do tego kalkulator OC, który znajdziemy na stronie kalkulator OC AC Wowpolisa.pl

Marka i model samochodu

Obowiązkowe ubezpieczenie OC przypisywane są do konkretnego modelu samochodu, a nie do jego właściciela. Niektóre samochody powodują szczególnie dużo szkód, dlatego towarzystwa ubezpieczeniowe ustalają im wysokie składki OC.

Pojemność silnika

Im większa pojemność silnika, tym większa jego moc. Pojazdy umiejące rozwijać duże prędkości dużo częściej powodują szkody na drodze. Im większe prawdopodobieństwo wystąpienia szkody oraz związanym z nią konsekwencji, tym składka na ubezpieczenie OC musi być wyższa.

Przebieg

Auto może być nawet 3 lata, a mieć przebieg 200 tysięcy kilometrów. Nie będzie ono więc posiadało takiego samego stanu technicznego, jak pojazd, który przejechał zaledwie 100 tysięcy kilometrów w tym samym czasie. Większe zużycie samochodu sprawia, że jest ono mniej bezpieczne i łatwiej spowodować z jego pomocą szkodę na drodze. Składka na ubezpieczenie OC rośnie wraz z większym przebiegiem pojazdu.

Data urodzenia właściciela

Data urodzenia właściciela i współwłaściciela pojazdu ma również wpływ na wysokość składki OC. Im młodszy kierowca, tym wyższa będzie składka OC. Statystki wskazują, że tacy kierowcy powodują więcej wypadków na drogach. Zatem ryzyko wystąpienia szkody w tym przypadku jest po prostu wyższe.

Data wydania prawa jazdy

Praktyka w prowadzeniu pojazdu ma duży wpływ na wypadkowość. Towarzystwa często łączą to pytanie z wiekiem kierowcy. Im młodsza i mniej doświadczona osoba, tym większe ryzyko ubezpieczeniowe. Automatycznie – wyższa składka OC.

Miejsce zamieszkania

Towarzystwa ubezpieczeniowe bardzo często proszą o podanie kodu pocztowego miejsca zamieszkania. Dla wielu osób jest to dziwne pytanie, a niesłusznie. Towarzystwa posiadają dane statystyczne wskazują na to, do ilu wypadków doszło w obrębie danego kodu pocztowego. więcej kolizji, tym większe prawdopodobieństwo, że i kierowca ubezpieczonego pojazdu będzie sprawcą jednej z nich.

Stan cywilny oraz dzieci

Osoby, które mają rodzinę oraz dzieci z reguły prowadzą bezpieczniej. Są bardzo uważne na drodze i zwykle nie przekraczają prędkości. W tym przypadku towarzystwa ubezpieczeniowe są skłonne do obniżenia składki OC.

Zniżki

Jest to jedna z podstawowych danych, jaka ma wpływ na wysokość ubezpieczenia OC płaconego od samochodu. Wypracowane zniżki, to najlepsza informacja o tym, jak uważnie jeździ dany kierowca i czy nie powoduje szkód.

Przeczytaj również: https://ubezpieczamy-auto.pl/kalkulator-oc-bez-podawania-danych-jak-to-dziala/

oblicz składkę oc/ac

Dodaj komentarz