Ubezpieczenie na życie na milion złotych – to możliwe? - kalkulator-ocac.auto.pl

Ubezpieczenie na życie na milion złotych – to możliwe?


kasa
[Głosów:1    Średnia:5/5]

Śmierć współmałżonka czy rodzica wiąże się z ogromnym smutkiem. Dlatego wszelkie przyziemne problemy powinno się ograniczać do minimum. Jednym z nich są kwestie finansowe, te związane z pogrzebem, ale też z przyszłością bliskich. Aby ich przed nimi ochronić, warto wybrać dobrą polisę na życie. Niektóre z towarzystw oferują nawet milionowe wypłaty. Dowiedz się, komu one przysługują.

Polityka ubezpieczeniowa a wysokość świadczeń

Zanim zaczniesz się zastanawiać nad tym, jak znaleźć polisę, która zagwarantuje Twoim dzieciom świadczenie w wysokości miliona złotych, poznaj złożony świat produktów ubezpieczeniowych. Tak wysokie odszkodowanie nie jest bowiem jedynie dobrą wolą ubezpieczyciela, ale przemyślanym działaniem. Nie jest tajemnicą, że firmy ubezpieczeniowe chcą zarabiać na swoich klientach. Stąd też łatwo wysnuć wniosek, że nie można niczego wyjąć, jeśli się wcześniej nie włoży.

Szansa na wysokie wypłaty świadczeń przypomina grę na loterii, w której każdy los wygrywa. Specyfiką takiej gry jest jednak zasada, że znakomita większość wygranych ma wartość niższą niż koszt zakupu losu. W przypadku polis suma składek wpłaconych przez klientów do kasy ubezpieczyciela musi być wyższa niż suma kwot wypłat. Nietrudno się domyślić, że aby zagwarantować dzieciom milionowe odszkodowanie po własnej śmierci, przez wiele lat trzeba opłacać składkę w wysokości minimum 1000 zł miesięcznie. Na tym jednak nie kończą się ograniczenia.

Wysokość składki a wiek ubezpieczonego

Inną barierą w drodze do milionowego odszkodowania z polisy na życie jest wiek, w którym klient chce podpisać umowę z towarzystwem. Im jest on młodszy, tym lepsze są jego warunki zdrowotne i dłuższy przewidywany czas opłacania składek. Dla firmy ubezpieczeniowej taki klient oznacza hipotetyczne zasilanie jej konta przez kilkadziesiąt lat, przy minimalnym ryzyku zgonu. Dlatego z pewnością zapłaci on znacznie niższą składkę niż osoba, która ma 40-50 lat i choruje na cukrzycę czy nadciśnienie.

Również górna granica wieku ma duże znaczenie w przypadku zawierania umów. Firmy ubezpieczeniowe pod tym względem są mniej lub bardziej tolerancyjne, co jednak nie ma bezpośredniego związku z maksymalną wysokością wypłacanych świadczeń. Przykładowo:

  • Ergo Hestia – Ergo4 oferuje wypłaty kwot w wysokości do 1 mln zł, a wiek ubezpieczonego może wynosić od 18 do 100 lat,
  • Uniqa – Wysoka Ochrona wypłaca nawet 2 mln zł odszkodowania, a maksymalny wiek ubezpieczonego to 70 lat,
  • Aegon – Bezpieczni Bliscy jest bardziej rygorystyczna, gdyż dopuszcza podpisanie umowy z klientem w wieku do 66 lat – maksymalna wypłata to 1 mln zł,
  • Nationale Nederlanden – Ubezpieczenie na życie oferuje podobne warunki, z tym że ubezpieczony może mieć maximum 66 lat,
  • Allianz – Plan Pełnej Ochrony podpisuje umowy z osobami w wieku do 99 lat przy maksymalnej SU 1 mln zł i 1 mln euro na leczenie za granicą,
  • Generali – Z Myślą o Życiu również wypłaca milionowe odszkodowania, ale górna granica wieku jest ustalana indywidualnie na podstawie danych o kliencie.

Więcej informacji na temat warunków ubezpieczeń wymienionych firm oraz innych towarzystw oferujących wysokie SU znajdziesz w artykule na stronie https://www.rankingubezpieczennazycie.pl/b/ubezpieczenie-na-zycie-na-milion-zlotych-to-mozliwe/149.html.

Milionowe odszkodowanie tylko w wyjątkowych sytuacjach

Udzielając odpowiedzi na pytanie zawarte w tytule, z pewnością można powiedzieć: tak, to możliwe. Nie należy jednak rozumieć tej odpowiedzi jako gwarantowanej wypłaty świadczenia dla każdego, kto wykupi polisę. Zazwyczaj jest ono przewidziane w nielicznych, bardzo konkretnych sytuacjach. Przykładem jest oferta TU Generali. Chociaż proponowane odszkodowanie może wynosić nawet 2 mln zł, w rzeczywistości może ono zostać wypłacone tylko wówczas, gdy ubezpieczony poniósł śmierć w wypadku. Jeśli zgon nastąpi z przyczyn naturalnych, odszkodowanie jest znacznie niższe.

Oczywistym jest, że każdy rodzic czy współmałżonek chce zabezpieczyć swoich bliskich na przyszłość. Wykupienie polisy z wysoką SU może być takim zabezpieczeniem. Warto jednak dokładnie przeanalizować, czy w konkretnym przypadku jest ono najlepszym rozwiązaniem. Ubezpieczenie na milion znajdziesz w porównywarce ubezpieczeń https://www.rankingubezpieczennazycie.pl w 3 minuty.

oblicz składkę oc/ac

Dodaj komentarz