Ubezpieczenie dla młodego kierowcy - co zrobić żeby zapłacić mniej? - kalkulator-ocac.auto.pl

Ubezpieczenie dla młodego kierowcy – co zrobić żeby zapłacić mniej?


[Głosów:1    Średnia:5/5]

Ubezpieczenie dla młodego kierowcy – co zrobić żeby zapłacić mniej?

Marzeniem większości młodych osób po osiągnięciu pełnoletności jest zrobienie prawa jazdy a następnie kupno swojego pierwszego samochodu. Nareszcie można przenieść się z fotela pasażera, zasiąść za kółkiem i poczuć się niezależnym ale jednocześnie wiać na siebie odpowiedzialność za siebie, swoich pasażerów oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Młoda osoba za kierownicą zazwyczaj nie budzi zaufania wśród pozostałych kierowców. Ta nieufność wynika z obawy o znikome doświadczenie jako kierowcy oraz z młodzieńczej fantazji, która może przerodzić się w brawurę a ta w połączeniu z prędkością nie wróży nic dobrego. Zachowawcze podjecie do młodej osoby jako kierowcy maja także towarzystwa ubezpieczeniowe. Muszą one uwzględnić prawdopodobieństwo spowodowania kolizji przez niedoświadczonego kierowcę i konieczność pokrywania kosztów usuwania szkód i wypłaty odszkodowań. W konsekwencji cena obowiązkowego ubezpieczenia OC jest dużo wyższa niż kierowcy doświadczonego.

Próg wiekowy

Ukończony 26 rok życia jest granicą powyżej, której można liczyć na stopniowe obniżanie ceny ubezpieczenia OC. Zdecydowana większość towarzystw ubezpieczeniowych przyjęła, że osoby poniżej 26 lat należą do grupy kierowców obdarzonych ograniczonym zaufaniem. Pod tym kryterium kryje się także doświadczenie jako kierowca. Młoda niedoświadczona osoba prowadząca samochód stanowi większe zagrożenie ponieważ często nie zdaje sobie sprawy z zagrożeń na drogach a ta niewiedza w konsekwencji może prowadzić do spowodowania kolizji. Z tej sytuacji zdają sobie sprawę Towarzystwa Ubezpieczeniowe, które muszą wkalkulować to ryzyko w cenę polisy stąd też brak możliwości naliczenia zniżki przy powiadaniu ubogiej historii jako kierowca.

Korzystając z niezależnej porównywarki OC zamieszczonej na stronie https://www.wowpolisa.pl/ porównajmy ceny ubezpieczenia OC dla młodego kierowcy. Zacznijmy od 23 letniego mieszkańca Wrocławia, który posiada prawo jazdy od roku i nie posiadał wcześniej samochodu. Sprawdźmy ile wyniesie ubezpieczenie samochodu Skody Fabii z 2007 roku z benzynowym silnikiem o pojemności 1.5 litra, mocą 86 koni mechanicznych oraz przebiegiem 140 tysięcy kilometrów. Najniższe ubezpieczenie dla takiego kierowcy to 2 900 złotych a maksymalne 6 045 złotych. Porównajmy ten w wynik dla bardziej doświadczonego kierowcy jakim jest 30 letni mieszkaniec tego samego miasta, posiadający prawo jady od 10 lat, dla którego wyżej wymieniona Skoda będzie drugim samochodem. W drugim przypadku najniższa cena polisy wynosi 1 650 złotych zaś najwyższa to 2 923 złote.

Jak nietrudno zauważyć ceny polis dla tego samego kierowcy różnią się dlatego niezależnie od tego czy dana osoba dopiero zaczyna jako kierowca czy jest już bardziej doświadczona w wyborze towarzystwa ubezpieczeniowego warto skorzystać z kalkulatora OC. Porównując oferty można zaoszczędzić czas a przede wszystkim pieniądze.

Źródło: https://ubezpieczamy-auto.pl/oc-dla-mlodych-kierowcow-jak-oszczedzic/

oblicz składkę oc/ac

Dodaj komentarz