Kalkulator OC AC Proama
Towarzystwo Proama to stosunkowo „młody” ubezpieczyciel na polskim rynku. Swoją działalność w naszym kraju rozpoczął bowiem dopiero w 2012 roku. Jednak okazuje się, że dobra polityka cenowa i właściwe kierowanie firmą potrafią „zdziałać cuda”. Zaledwie dwa lata od sprzedaży pierwszej polisy OC Proama ma już na swoim koncie ubezpieczenie wielu Polaków. Jest również uznawana za jednego z najtańszych ubezpieczycieli, przychylnego szczególnie bezszkodowym kierowcom. Towarzystwo może także pochwalić się zdobyciem wielu nagród i wyróżnień. Jednym z nich jest certyfikat „Użyteczna strona”. W takim razie, przejście kalkulatora OC i AC Proama nie powinno sprawić użytkownikowi żadnych problemów. Sprawdźmy, czy tak jest w istocie.
Działanie kalkulatora OC AC Proama
Kalkulator sprawia pozytywne wrażenie od razu po wejściu na stronę towarzystwa. Cały formularz przygotowano bardzo starannie, dbając o to, aby każdy właściciel samochodu nie miał problemów przy jego wypełnianiu. Dużym atutem kalkulatora Proama jest zamieszczenie podpowiedzi przy każdym pytaniu, włącznie z wyszczególnieniem miejsc w dowodzie rejestracyjnym, które będą nam potrzebne podczas uzupełniania pól.
Cały proces kalkulacji w Proama dzieli się na 4 kroki:
1. Obliczenie składki
Tutaj ubezpieczyciel poprosi nas o odpowiedzi na pytania dotyczące samochodu i jego wykorzystania, właściciela i ewentualnie współwłaściciela, historii bezszkodowej jazdy i daty startu ubezpieczenia.
Aby przejść do kolejnego kroku zostaniemy także poproszeni o podanie naszego adresu e-mail (to troszkę nietypowe w porównaniu z innymi ubezpieczycielami, niestety bez tej informacji system nie przepuści nas do dalszej części kalkulatora).
2. Wybór produktu
Na tym etapie otrzymamy ofertę ubezpieczenia pojazdu z tytułu OC i (jeżeli wiek pojazdu na to pozwala) autocasco. Mamy także tutaj możliwość zdecydowania, czy do podstawowego ubezpieczenia dołączymy ochronę dobrowolną w postaci:
– NNW komunikacyjnego,
– Assistance,
– NNW domowego,
– Ochrony Prawnej,
– Ubezpieczenia od Utraty Pracy.
Na tej stronie poznamy również wartość pojazdu i sami zadecydujemy o wysokości udziału własnego w szkodzie (dotyczy autocasco).
Użytkownicy kalkulatora zapoznają się z możliwością uzyskania dodatkowych rabatów, np: 10% za zakup polisy przez Internet czy 20% w przypadku płatności jednorazowej.
3. Dane do polisy
Właściciele pojazdów, zdecydowani na zakup ubezpieczenia OC i/lub AC metodą on-line (przez Internet) zostaną poproszeni o uzupełnienie informacji niezbędnych do zawarcia umowy. Będą to m.in.: dane właściciela, współwłaściciela (jeżeli jest więcej właścicieli) i ubezpieczanego pojazdu.
4. Zakup polisy
Na tym etapie zostaniemy poinformowani o zawarciu umowy i sposobie dostarczenia dokumentów ubezpieczeniowych. Towarzystwo Proama przesyła potwierdzenie dokonania zakupu polisy na
⏩ Nie przepłacaj więcej za swoje OC. Sprawdź tanie OC na bankierplus.pl/ubezpieczenia