Ubezpieczenie szyb samochodowych – ile kosztuje? - kalkulator-ocac.auto.pl

Ubezpieczenie szyb samochodowych – ile kosztuje?


szyba
[Głosów:1    Średnia:5/5]

Prawie każda naprawa samochodu jest kosztownym przedsięwzięciem, a do kieszeni trzeba zajrzeć głębiej także wtedy, kiedy zniszczeniu ulegną szyby w aucie. Jeżdżenie z uszkodzonymi szybami jest nie tylko niebezpieczne, ale także niekomfortowe. Aby móc spać spokojniej, można zdecydować się na ubezpieczenie, dzięki któremu w kosztach naprawy będzie partycypował lub całkowicie pokryje je ubezpieczyciel.

Ubezpieczenie szyb samochodowych – co obejmuje taka polisa?

Szkody szybowe to jedne z najczęstszych następstw wypadków drogowych. Oprócz tego za ich powstanie jest nierzadko odpowiadają rodzaj i stan nawierzchni, po której porusza się samochód.

Ubezpieczenie szyb może być zawarte w polisie autocasco. Jak wiadomo, wykupienie tego produktu to spory wydatek, na który nie może pozwolić sobie każdy kierowca. Dlatego właśnie można zabezpieczyć się wyłącznie na wypadek uszkodzenia szyb.

Ubezpieczenie takie może obejmować:

  • wszystkie szyby w samochodzie lub tylko wybrane (na przykład przednią)
  • uszkodzenia powstałe na terenie kraju lub także poza jego granicami.

Ponadto trzeba zwrócić uwagę na to, jakiej kwoty ewentualnego odszkodowania dotyczy wykupiona polisa. Ważne jest także, czy właściciel auta będzie musiał mieć finansowy wkład własny w naprawę powstałej szkody. Ofert ubezpieczycieli jest sporo, dlatego każdy kierowca z całą pewnością znajdzie satysfakcjonującą go polisę.

Dlaczego warto zdecydować się na ubezpieczenie szyb auta?

Zgodnie z art. 66. Ustawy o ruchu drogowym nie można użytkować pojazdu, którego stan techniczny zagraża bezpieczeństwu na drodze. Dotyczy to również sytuacji, kiedy uszkodzona jest jakakolwiek szyba samochodowa. Poruszanie się po drogach takim autem grozi wysokim mandatem i punktami karnymi.

Szyby samochodowe są nieustannie narażone na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Nawet jazda po żwirowej drodze i uderzenie niewielkiego kamienia może spowodować ich pęknięcie. Nie można też nie wspomnieć o czynnikach pogodowych takich jak grad czy porywisty wiatr łamiący gałęzie. Innym rodzajem zdarzeń, z którymi musi liczyć się kierowca, to próby włamania do auta oraz akty wandalizmu. Ubezpieczenie na szyby przyda się także wtedy, gdy pojazd ulegnie wypadkowi.

Ile kosztuje wymiana uszkodzonej szyby?

W niektórych przypadkach uszkodzoną szybę można naprawić. Koszt takiej usługi jest zdecydowanie niższy niż jej naprawa. Mimo w tego w większości sytuacji nie można jej uratować i zaleca się jej wymianę.

To, ile trzeba będzie zapłacić w warsztacie samochodowym, zależy od samego punktu oraz od rodzaju szyby. W ASO trzeba liczyć się kosztem nawet do 2.500 zł za wymianę szyby przedniej. W specjalistycznych warsztatach usługa taka zostanie wyceniona na 700 zł za potrzebne materiały i dodatkowo około 200 zł za montaż.

Taki niespodziewany wydatek może w znaczący sposób nadszarpnąć budżet kierowcy. Natomiast wykupienie ubezpieczenia na szyby jest nieporównywalnie mniej kosztowne. Firmy ubezpieczeniowe, chcąc przekonać do siebie klienta, proponują naprawdę atrakcyjne stawki.

Z jakim wydatkiem trzeba się liczyć, myśląc o wykupieniu ubezpieczenia na szyby samochodowe?

Ubezpieczenie szyb nie jest oczywiście obowiązkowe, ale zdecydowanie warto się na nie zdecydować. Wpływa na to również wysokość składki, która nie uszczupli zbytnio kieszeni żadnego właściciela pojazdu.

Ubezpieczenie to można wykupić wraz z obowiązkową polisą OC. W zależności od towarzystwa do OC należy dopłacić kwotę od kilkudziesięciu do nieco ponad 200 zł. Porównując taki wydatek z kosztami naprawy szyby, można szybko stwierdzić, że inwestycja ta zdecydowanie się opłaca.

Wybierając polisę dla siebie, warto zapoznać się z poradami na https://rankomat.pl/samochod/ranking-ubezpieczenie-szyb. Ponadto trzeba mieć na uwadze, czy ubezpieczyciel pokrywa także koszty parkingu – jest to konieczne, gdy szyba nie może zostać wymieniona tego samego dnia.

Ze względu na dosyć duże prawdopodobieństwo zniszczenia szyb, wykupienie ubezpieczenia to zdecydowanie rozsądna decyzja. Poza tym jest to sposób na zachowanie zniżek dotyczących ubezpieczenia autocasco. W kalkulatorze oc/ac znajdziesz najlepsze oferty ubezpieczeń samochodowych na rynku. Do wyboru masz oferty aż 17 firm ubezpieczeniowych.

oblicz składkę oc/ac

Dodaj komentarz